انواع مدیران (قسمت اول)

58

۱٫ رئیس فداكار
رئیس فداكار هر آنچه را كه به نفع شركت باشد انجام داده، می‌دهد و خواهد داد. او هر روز بدون دریافت هیچ گونه مبلغ اضافی تا ساعت هشت بعد از ظهر در محل كارش می‌ماند. شما چگونه با این فرد رفتار می‌كنید؟ شما كاری جز گوش دادن انجام نمی دهید؟ او احتمالا بعد از بازنشستگی هم اینجا خواهد بود. پس بهتر است از همان ابتدا چگونگی كنار آمدن با این فرد را یاد بگیرید.

 

۲٫ رئیس داد و فریادكن
رئیسی كه داد و فریاد راه می‌اندازد، فكر می‌كند اگر صدایش را تا حد نامعقولی بلند كند به خواسته‌هایش می‌رسد. صدای بلندتر، تعهد بالاتر. فراتر از همه چیز داد و فریاد كن‌ها فقط می‌خواهند بدانند كه مورد توجه قرار می‌گیرند. اگر شما بتوانید با این رئیس كنار بیایید و احترام و اعتماد وی را جلب كنید، شاید بتوانید صدای او را پایین بیاورید.

 

۳٫ رئیس دلهره آور
كاركنان هر آنچه را كه رئیس دلهره آور می‌گوید انجام می‌دهند؛ چرا كه از وی می‌ترسند. او همیشه از تهدید برای ساكت نگهداشتن كاركنان استفاده می‌كند. این رئیس نرخ جابه‌جایی كاركنان بالایی را دارد و در نتیجه برای حفظ عامل ترس كاركنان را اخراج می‌كند. رئیس دلهره آور دوام نمی آورد. سرنوشت یقه او را خواهد گرفت.

 

۴٫ رئیس استثمار كننده
معمولا به عنوان رئیس ماكیاولی شناخته می‌شود. این نوع رئیس خیلی با هوش، خطرناك، متمركز و با انگیزه بوده و همواره یك برنامه سری دارد. او به افراد به عنوان ابزاری برای رسیدن به هدف می‌نگرد. اگر شما برای چنین فردی كار می‌كنید مراقب پشت سر خود باشید. بهترین راه این است كه با او راحت و صادق باشید. اطلاعات را به‌صورت داوطلبانه ارائه كنید.

 

۵٫ رئیس سرهم كننده
رئیس سر هم كننده كم خردترین رؤساست. بهترین راه رفتار با این رئیس این است كه به او كمك كنید ترقی ‌كند. هنگامی كه آنها ترقی كردند به خاطر ارتقا به افراد تحت امرشان مدیون هستند. دیر یا زود مدیران، كم‌خردی رئیس شما را خواهند دید و او كله پا خواهد شد.

 

۶٫ رئیس سردرگم
رئیس سردرگم احمق نیست، او بی سواد است. شاید كارش را در شركت تازه شروع كرده است و با فناوری آشنا نیست و یا به طورموقت به دلیل مسائل شخصی اطلاعات و دانش وی به روز نیست. رئیس سردرگم می‌تواند رئیس خوبی باشد اما در حال حاضر از مسیر خارج است(تو باغ نیست). بهترین راه برای كنار آمدن با این رئیس این است كه به او یاد بدهیم و سرعت او را افزایش دهیم. آن وقت شما از اینكه او با چه سرعتی وارد جریان می‌شود، تعجب خواهید كرد.

 

۷٫ رئیس سنت گرا (محافظه كار)
او درباره روزهای خوب گذشته و درباره روشهایی كه پیشتركارها انجام می‌شد زیاده گویی می‌كند. با این حال اگر او در گذشته سنگر گرفته باشد قادر نخواهد بود كه در زمان حال كاركند. این رئیس باوجود مقاومتش برای حركت به جلو، دارای اطلاعات گرانبهایی است كه می‌تواند به نفع سازمان باشد. صبور باشید و به خاطر داشته باشید كه جدید بودن الزاما به معنای بهتر بودن نیست.

 

۸٫ رئیس قدرت‌طلب
رئیس قدرت‌طلب دیوانه قدرت است. او ممكن است از آزادیهای ظالمانه ای، مانند: داشتن یك خدمتكار برای تمیز كردن ماشین بر خوردار باشد. هنگامی كه چیزی از او می‌پرسید او به افتخاراتش اشاره می‌كند. دیگران اطمینان دارند كه این ردای قدرت، ناتوانیهای وی را می‌پوشاند. چگونه با این رئیس كنار بیاییم؟ او را بخندانید. دستوراتش را اجرا كنید و این تصور دروغین را در او ایجاد كنید كه كارها را به روش دلخواه او انجام می‌دهید. به خاطر داشته باشید كه او هرگز ذهن شمارا كنترل نمی‌كند.

 

۹٫ رئیس نچسب(تفلون)
اگر چیزی نادرست از آب دربیاید، برای اینكه نشان دهد در آن وقت او جای دیگری بوده است شواهد و مستندات بی نظیری را رو می‌كند. این رئیس بیشتر مایه مزاحمت است تا عامل خطر. هنگام گفتگو با وی بهتر است تمام جزییات را موردنظر داشته، گفتگوهای خود را ثبت كنید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.